Juhtmega

Image

Viimase ajani on see olnud üks kõige levinumaid variante kodu automatiseerimiseks. Selle iseloomulikuks eripäraks on komponentide juhtmega ühendamine. Andurid, sensorid, pistikupesad ja muud seadmed on ühendatud ühtse spetsiaalse kaablikujulise infosiiniga. Mõnel juhul võidakse kasutada lihtsat keerdpaarkaablit.

 

                                                                                                            Eelised ja puudused

Juhtmega süsteemi peamine eelis on suur töökindlus. Andurite signaalid liiguvad juhtmete kaudu kontrollerisse ja täiturseadmetesse igasuguste häireteta, kuid sellel variandil on ka teisi plusse.
• Lühike viivitus käskluse edastamise ja täitmise vahel. Signaalid liiguvad mööda infosiini väga kiiresti, mis tagab nutimaja mugava juhtimise. Pika viivituse korral tuleb kaua oodata, korduskäsklused aga ummistavad siini, mille tõttu see võib «hanguda».
• Avarad võimalused välisseadmete skeemi integreerimiseks. Juhtmega «Smart-Home» ühendamine kliima-, kütte- ja muu statsionaarse seadmestikuga on märksa lihtsam kui süsteemiga, mis töötab juhtmevabalt. Tänu sellele on juhtmega süsteemid mitmefunktsionaalsemad.
• Pikk kasutusiga ja lihtne hooldus. Infosiini kaudu ühendatud nutiseadmed ei vaja täiendavaid toiteallikaid. Te ei pea patareisid ja akusid vahetama. Sellest tuleneb selline pluss nagu seadmete harv ja lihtne hooldus.
Juhtmega nutimaja puudus seisneb üsna keerulises paigalduses. Siini peitpaigaldus nõuab palju tolmu tekitavaid uuristustöid. Kaablikanalid seinas ei näe just alati kenad välja.
                                                                                              Iseärasused

Kui olete nõuks võtnud paigaldada juhtmega süsteem, tuleb lülitite ja pistikupesade kohad eelnevalt ära märkida. Samuti on juhtmeskeemi paigaldamisel hulk teisi iseärasusi.
• Vaja on asjatundlikult koostatud projekti ja oskusi selle teostamiseks.
• Vajalik on tsentraalse juhtkilbi paigaldamine.
• Juhtmega süsteemi ei ole võimalik paigaldada juba valmis majja.
• Paigaldusega peavad tegelema kvalifitseeritud spetsialistid.
Võib teha järelduse, et koduste protsesside juhtmega automatiseerimine on hea variant vaid juhul, kui maja või korter on ehitus- või remondijärgus. Samuti läheb nii projekti koostamiseks kui professionaalsete paigaldajate tellimiseks tarvis raha ja aega. Iseseisev paigaldamine ilma elektriku teadmisteta ei ole soovitav, kuna sel juhul puudub konstruktsiooni tulekindluse garantii.